O ​POMYSŁODAWCY PROJEKTÓW

HUBERT PIETRZAK- Społecznik i aktywista ekologiczny, filmowiec, reżyser, pilot BSP, dziennikarz, miłośnik Jury Krakowsko - Częstochowskiej. 
Prezes i założyciel Częstochowskiego Alarmu Smogowego (CzAS), autor prac naukowych z dziedziny Ekologistyki. Absolwent Politechniki Częstochowskiej. 
Studiował również na Technische Universität CLAUSTHAL-ZELLERFELD oraz odbywał praktyki zagraniczne w ramach międzynarodowych programów w UE. 
Był pomysłodawcą i organizatorem I Jurajskiego Rajdu Studenckiego PCz, projektu #ProtestPCz oraz innych wydarzeń o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, za co został wyróżniony między innymi, ogólnopolską nagrodą ProJuvenes za najlepszy studencki projekt roku. 

Zdobywca II miejsca w konkursie dziennikarskim  im. Joanny Bar za artykuł pt. (Nie)jasne meandry interesów w Dolinie Warty! Twórca filmów o tematyce związanej z nowoczesną architekturą i ekologią w tym cyklu filmów "Dom Ptaków", opisanego na Onet.pl.
W odpowiedzi na zagrożenia związane ze smogiem, zainicjował i współorganizował konferencję na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej pt.: "Niska emisja - zagrożenia i wyzwania”, z czasem wydarzenie to stało się cykliczne.  
Działając w ramach organizacji CzAS napisał wiele artykułów prasowych, brał udział w programach radiowych i telewizyjnych mających za zadanie zwiększyć ekologiczna świadomość mieszkańców Częstochowy i regionu.
Stworzył również projekt #CzestoSMOGOWA pełniący funkcje informacyjną i ostrzegawczą dla mieszkańców miasta w czasie występowania dużego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. 
Jako prezes CzAS został animatorem projektów takich jak : #CzASdlaPrzedszkoli, #CzASdlaZaroWaste, #JurabezPlastiku, Projektów z wykorzystaniem termowizji oraz użyciem BSP.

Poniżej relacja z projektu 2020

projekty​ częstochowskiego alarmu smogowego

#JurabezSmogu

Projekt #JurabezSmogu zakładał przygotowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej prowadzonej wspólnie z innymi regionalnymi organizacjami, polegającej na realizacji oraz publikacji (portale miejskie/regionalne, media, FB i.t.d.) profesjonalnych materiałów filmowych dotyczących zjawiska smogu i jego szkodliwego wpływu na zdrowie mieszkańców miasta Częstochowa oraz przyległych gmin północnej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

#CzestoSMOGOWA 2024

W naszym projekt pt.:„#CzestoSMOGOWA2024”, zrealizowaliśmy szereg działań o pozytywnym odbiorze społecznym z użyciem sprzętu do termowizji takiego jak kamery, drony z funkcją wysokiej rozdzielczości, wykonaliśmy monitorowania, inspekcje strat energetycznych w budynkach. 

CzAS odetchnąć, czystym powietrzem!

W 2022 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „CzAS odetchnąć, czystym powietrzem!”, przy wsparciu Polskiego i Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Clean Air Fund. Jednym z jego filarów jest kampania społeczna prowadzoną wraz z Tygodnikiem 7 dni, mająca za zadanie ukazanie mieszkańcom regionu ciągle wzrastającego zagrożenia dla ich zdrowia i życia powodowanego przez wysokie stężenia Smogu. 

Termowizja, termomodernizacja, oszczędność energii i czyste powietrze!

Z pomocą termowizji przeprowadziliśmy inspekcję budynków. Obiektami które wzięliśmy pod lupę były nie tylko budynki dobrze ocieplone ale również udało nam się sprawdzić budynek nieocieplony. Który wygrał nie chlubne 1 miejsce rankingu największego  "Wampira Energetycznego" Zapraszamy do zobaczenia wyniku projektu.